Naše ordinace disponuje novou fundus kamerou Nonmyd 8s renomovaného japonského výrobce KOWA.

Tato kamera je někdy také nazývána „sítnicová“ nebo „retinální“ kamera. Jedná se o speciální a velmi sofistikovaný přístroj sloužící k zobrazení hlavně zadního segmentu oka – papily zrakového nervu, makuly a periferní části sítnice. Naše kamera nicméně umožňuje i snímkování předního segmentu oka.

Kamera pracuje na principu nepřímé oftalmoskopie, kdy zdroj primárně bílého světla je zabudován uvnitř přístroje. Světlo je pomocí optického systému fokusováno do pacientova oka, kde se odrazí od sítnice a míří zpět do objektivu fundus kamery. Zde je opět pomocí dalšího optického systému obraz upravován, následně je zaznamenán a digitalizován pomocí CCD čipu s rozlišením 24 Mpix a uložen do počítače.

Rozsah snímání kamery je 45°, avšak softwarově lze vytvořit panoramatický snímek zobrazující oční pozadí v rozsahu více než 100°

Nonmyd 8s je nemydriatická kamera, která umožňuje pořizování snímků sítnice bez potřeby použití mydriatik (bez nutnosti rozkapání očí). Disponuje vynikající optikou firmy Nikon (D5300), umožňuje jednoduché a přesné zaostření s minimálním světelným zatížením pacienta.